Rotary, de 90 de ani în România

Rotarienii români au sărbătorit 90 de ani de la înființarea primului club Rotary din țara noastră printr-un eveniment găzduit de Ateneul Român, onorat cu prezența de numeroase personalități și presărat cu momente artistice remarcabile.

Pentru delegația Clubului Rotary Ploiești (Tudor Marinescu – președinte, Octavian Anghel – președinte desemnat și Claudius Dociu – secretar), satisfacția participării la acest eveniment important din istoria mișcării rotariene în România a fost completată de nominalizarea proiectului de plantare a unei perdele forestiere pe Centura de Est a Ploieștiului printre proiectele reprezentative ale Districtului 2241, alături de numeroase alte proiecte ale colegilor noștri din țară care, însumate, depășesc 120 milioane de dolari.