Rotary plantează

Rotarienii ploiesteni vor planta în acest weekend 5.000 de puieți în zona de est a orașului.

Voluntarilor Clubului Rotary, cărora li se vor alătura în acest demers liceeni din oraș si tineri de la Organizația Umanitară Concordia, continuă astfel tradiția inaugurată în urmă cu patru ani cu sprijinul Rafinăriei Petrotel Lukoil, de a planta și întreține  perdele forestiere de protecție împotriva poluării industriale.

Acțiunea va avea loc în zona rampei de gunoi Teleajen (în apropierea Rafinăriei Lukoil), sâmbătă, 19 noiembrie, de la ora 10.00, la plantare fiind invitați să participe toți ploieștenii care își doresc să contribuie la crearea unui mediu mai curat și să dea un exemplu civic demn de urmat pentru alte programe de acest gen.

One thought on “Rotary plantează

1. Puțini ploieșteni azi la acțiune, sigur, cu stăruință, data viitoare vor fi mai mulți. Felicitări ! „Pic cu pic devine mare”.